FAQ

maSZ PYTANIE ?

FAQ

Forniry Frezowane , panele elastyczne ROLL , panele sztywne TECHNO to gama

niepowtarzalnych , autorskich produktów dekoracyjnych firmy 4 DESIGN .

Fornir Frezowany elastyczny – jest to frezowana warstwa drewna modyfikowanego
na podkładzie, którym jest wzmacniany specjalny papier przeciwprężnym TNT.

Panel elastyczny ROLL – to fornir frezowany przyklejony do podkładu z ryflowanego
MDF lub sklejki liściastej. Między warstwami dodatkowo jest rdzeń z płótna , który
stabilizuje panel zachowując elastyczność poprzeczną .

Panele sztywne TECHNO – to fornir frezowany przyklejony do rdzenia z płyty MDF o
grubości 15 mm . Lewa strona panelu oklejona jest naturalną liściastą okleiną
przeciwprężną .

Wykorzystuje się je do oklejania korpusów frontów lad , wysp kuchennych , frontów
meblowych , paneli okładzin ściennych , drzwi ukrytych i innych.
Ze względu na swoją elastyczność można nimi oklejać powierzchnie płaskie jak i
zakrzywione . Strzałka ugięcia waha się w przedziale od R 30 mm do R 300 mm
uzależniona jest od profilu frezowania forniru.
Fornir frezowany nie jest tapetą i nie nadaje się do przyklejania bezpośrednio na
ścianę .

Stosuje się głównie jako okładzina na szkielety frontów lad , wysp kuchennych ,
słupów , ścian jak również można używać go jako rolety meblowe. Strzałka ugięcia
waha się w przedziale od R 30 mm do R 80 mm. Uzależniona jest od profilu
frezowania forniru . Panel elastyczny ROLL stworzony został głównie do okładania
ścian zakrzywionych oraz prostych. Mocuje się na podkonstrukcji lub klejąc
bezpośrednio klejem montażowym do ściany . Przyklejając bezpośrednio do ściany

musi ona być bardzo starannie zagruntowana , stabilna i nienarażona na
zawilgocenia .

Okleinowanie płyt meblowych fornirami frezowanymi przeprowadza się warunkach warsztatowych w klasycznych technologiach stolarskich

– techniką ręczną przy użyciu klejów kontaktowych o podwyższonej zawartości żywicy. Analogicznie jak laminaty HPL .

– na prasach membranowych klejami PVAc  .

– na prasach półkowych klejami PVAc , bez ogrzewania . Ta technologia nie jest preferowana z uwagi na możliwość odkształcenia profili forniru . Stosując ją należy zachować dużą ostrożność zadając ciśnienie prasowania .

Forniry i panele oferujemy w formie surowej do wykończenia. Materiały są w stanie przeszlifowanym do wykończenia lub ewentualnego wybarwienia . Stosuje się wykończenie klasyczne jak w przypadku oklein naturalnych i modyfikowanych . Zalecane jest wcześniejsze wykonanie próby dla danego lakieru , oleju , bejcy na próbce forniru frezowanego . 

Forniry frezowane są materiałem drzewnym i nie posiadają cech i atestów trudnopalności . Można forniry we własnym zakresie nakleić na płyty (np. MDF lub wiórowe) posiadające stosowne certyfikaty, następnie pokryć gotowe panele obustronnie systemem lakierów trudnopalnych . Jednak z uwagi na różnorodność konstrukcyjną i użytkową budynków każdorazowo zalecamy odpowiednie konsultacje z organem dopuszczającym obiekt pod kątem bezpieczeństwa pożarowego. Przy realizacji zamówień kontraktowych możemy dostarczyć panele oklejone fornirem frezowanym na rdzeniu z płyty trudnopalnej MDF o gr 15 mm . Panele takie dostarczamy w stanie niewylakierowanym . Panele te jako wyrób nie posiadają certyfikatu trudnopalności . Certyfikat będzie posiadała tylko płyta MDF będąca rdzeniem . 

Forniry frezowane są drewnem czyli materiałem higroskopijnym , ale przy użyciu odpowiednich lakierów ograniczających chłonność wilgoci można stosować w łazience . Oczywiście muszą być naklejone na płyty (MDF lub wiórowe) wilgocioodporne . Nie można stosować w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą (prysznice, sauny itp.).

Nie można stosować materiałów 4DESIGN w warunkach narażenia na czynniki atmosferyczne na zewnątrz pomieszczeń.

Nie można. Fornir frezowany nie jest tapetą . Będzie się odklejał na łączeniach , szczególnie po wykończeniu , a samo wykończenie na ścianie jest bardzo utrudnione.

Panele ROLL można przyklejać bezpośrednio na ścianę za pomocą klejów montażowych . Daje to możliwość oklejania ścian zakrzywionych . Podłoże ściany musi być stabilne i starannie głęboko zagruntowane . Same panele ROLL przed założeniem muszą być zaplanowane , sformatowane i wykończone w warunkach warsztatowych . 

Najbardziej wskazanym sposobem montażu paneli ROLL na ścianach jest sposób klasyczny na podkonstrukcji (na listwach montażowych) lub szkieletach uzyskując ściany zakrzywione .

Panele sztywne TECHNO mocuje się do ściany na podkonstrukcji np. na listwach  drewnianych uciosowych , na listwach aluminiowych EILOX , klipsami FAST-CON . Nie zalecamy przyklejania paneli TECHNO do ściany

Uwaga: pierwszy podany wymiar wzdłuż włókien i długości frezowania .

Forniry frezowane elastyczne z kolekcji kontraktowej 

– arkusze o wymiarach 3130×1220 mm 

Forniry frezowane elastyczne z kolekcji magazynowej 

– arkusze o wymiarach 3130×1220 mm 

– arkusze o wymiarach 1040×1220 mm 

– arkusze o wymiarach 1560×1220 mm 

– arkusze o wymiarach 2080×1220 mm 

Panele elastyczne ROLL z kolekcji kontraktowej

– arkusze o wymiarach 3000×1200 mm

– arkusze o wymiarach 1200×1800 mm

Panele elastyczne ROLL z kolekcji magazynowej

– arkusze o wymiarach 3000×1200 mm

– arkusze o wymiarach 997×1200 mm

– arkusze o wymiarach 1497×1200 mm

– arkusze o wymiarach 1994×1200 mm

Panele sztywne TECHNO z kolekcji kontraktowej

– arkusze o wymiarach 3000×1200 mmTermin realizacji zamówień z kolekcji magazynowej wynosi 7 dni roboczych od chwili zamówienia i opłacenia faktury pro forma. 

Termin realizacji zamówień z kolekcji kontraktowej wynosi 6-10 tygodni od chwili zamówienia i opłacenia faktury pro forma. 

Minimalne zamówienie z kolekcji magazynowej to 1 arkusz forniru frezowanego o wymiarach 1040×1220 mm lub 1 arkusz panelu ROLL o wymiarach 997×1200 mm.

Minimalne zamówienie z kolekcji kontraktowej to 1 arkusz forniru frezowanego o wymiarach 3130×1220 mm lub 1 arkusz panelu ROLL lub TECHNO o wymiarach 3000×1200 mm.

Zamówienie należy składać na adres biuro@4design-polska.pl . Wskazane jest wcześniejsze omówienie telefoniczne lub mailowe zapotrzebowania . Po opłaceniu faktury pro forma następuje procedura realizacji zamówienia.

Zamówione materiały można odbierać we własnym zakresie po wcześniejszym 2 dniowym awizowaniu odbioru z magazynu 4DESIGN-POLSKA adres : 62-100 Wągrowiec ul. Taszarowo 15 

Możemy dostarczyć zamówienie w postaci zrolowanych fornirów i paneli ROLL drogą kurierską lub transportem dedykowanym . Podane ceny netto zawierają  w sobie koszty opakowania i przesyłki kurierskiej krajowej

– paczka 1200x340x340 mm waga do 30 kg 100,- zł/szt

– paczka 1600x340x340 mm waga do 30 kg 150,- zł/szt

– paczka 2200x340x340 mm waga do 30 kg 250,- zł/szt

– paczka 3300x340x340mm waga do 30 kg 590,- zł/szt

W przypadku paneli sztywnych Techno i większych zamówień dostawa wyceniana jest indywidualnie 

– Oferujemy pełne wsparcie dla projektantów wnętrz i architektów, udostępniamy wszelkie niezbędne dane i narzędzia (modele 3D), oraz dzielimy się doświadczeniem na każdym etapie planowania i realizacji projektów.

– Dla projektantów chcących podjąć z nami współpracę o charakterze komercyjnym i marketingowym oferujemy dodatkowe korzyści wynikające ze sformalizowanej kooperacji. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy zawierający podstawowe informacje o prowadzonej działalności oraz garść informacji o oczekiwanej wizji ewentualnej współpracy.

4Design-Polska posiada w ofercie wzorniki oraz próbki produktów. Dostępność poszczególnych elementów może ulegać zmianom. Wzorniki i próbki są co do zasady odpłatne. 4Design-Polska zastrzega sobie prawo do decydowania o ewentualnym darmowym przekazaniu próbek w celach promocyjnych lub dla sprecyzowania uzgodnień techniczno-handlowych. W sprawie wzorników i próbek prosimy o bezpośredni kontakt na biuro@4design-polska.pl